Jak działamy?

  • Aktywnie poszukujemy partnerskich firm za granicą, zainteresowanych zatrudnianiem młodych ludzi z Polski na okres wakacji. Po określeniu warunków współpracy i przygotowaniu wszystkich aspektów pobytu za granicą tworzymy sprofilowaną ofertę wyjazdu dla studentów oraz dorosłych licealistów.
  • Już na kilka miesięcy przed rozpoczęciem wakacji umożliwiamy aplikowanie osobom zainteresowanym podjęciem pracy w krajach niemieckojęzycznych. Na początku prosimy o jak najdokładniejsze wypełnienie formularza aplikacyjnego na naszej stronie internetowej.
  • Po przeanalizowaniu aplikacji kontaktujemy się z kandydatami i przeprowadzamy rozmowy rekrutacyjne drogą elektroniczną. Następie kontaktujemy się z wybranynmi kandydatam drogą elektroniczną, składając oficjalną ofertę wspólnego wyjazdu wraz ze szczegółami na temat pracodawcy, regionu do którego może wyjechać i wielu innych. Teraz wystarczy już tylko podjąć decyzję o wyjeździe z Rekrutio.
  • Zazwyczaj możliwe jest podpisanie umowy o pracę bezpośrednio z pracodawcą zagranicznym już na kilka miesięcy przez wyjazdem, zyskując w ten sposób pewność zatrudnienia w okresie wakacyjnym. Ponieważ liczby chętnych zawsze przekracza liczbę oferowanych przez Rekrutio miejsc – kto pierwszy ten lepszy!

Jak będzie przebiegać współpraca?

Wypełnij formularz

Pierwszym etapem współpracy z Rekrutio  jest wypełnienie formularza aplikacyjnego; dzięki niemu możemy określić preferencje wyjazdowe uczestników oraz zebrać niezbędne w dalszych etapach dane. Oczywiście zapewniamy pełne bezpieczeństwo danych osobowych, a samo wypełnienie formularza do niczego nie zobowiązuje.

Oferta pracy z Rekrutio

Jak tylko otrzymamy ostateczną listę wymagań i warunków pracy od pracodawcy rozpoczniemy rekrutację, której głównym elementem będzie sprawdzenie umiejętności językowych oraz innych predyspozycji kandydata. Rozmowy będą się odbywać wyłącznie drogą elektroniczną (Skype). Następnie powiadomimy wybranych kandydatów o pomyślnym przejściu rekrutacji i przygotujemy umowę współpracy z Rekrutio.

Podpisanie umowy

W przypadku gdy kandydat zdecyduje się wyjechać z Rekrutio do pracy podpiszemy umowę na świadczenie usług. Będą w niej zawarte wszelkie informacje o warunkach współpracy z Rekrutio oraz wyszczególnione nasze i uczestnika wyjazdu obowiązki. Umowę przesyłamy drogą elektroniczną i po dokładnym zapoznaniu się z nią, wydrukowaną i podpisaną umowę w trzech egzemplarzach uczestnik odsyła na nasz adres i ostatecznie otrzymuje jeden egzemplarz z powrotem z wszelkimi niezbędnymi podpisami z naszej strony.

Opłata

Za swoje usługi Rekrutio pobiera opłatę. O wysokości opłaty i wielu innych warunkach wyjazdu informujemy kandydatów, którzy wypełnią formularz na naszej stronie internetowej.

Przygotowanie do wyjazdu

Po podpisaniu umowy, na bieżąco informujemy uczestników o wszelkich istotnych aspektach wyjazdu. Naszą firma partnerska aDEnteuer (www.adenteuer.de) przedstawi najlepszy sposób dotarcia na miejsce zamieszkania, wskaże jak przygotować się do wyjazdu i co ze sobą zabrać, poinformuje ile pieniędzy zabrać ze sobą żeby pokryć początkowe koszty (mieszkanie, jedzenie, bilety). Wszystkie te informacje oraz wiele innych znajdą się w specjalnie przygotowanym biuletynie informacyjnym, który stanowi kompendium wiedzy na temat wyjazdu, pobytu za granicą i pracy u danego pracodawcy, a także zostaną szczegółowo omówione przed wyjazdem.

Pomoc na miejscu

Następnie będziemy służyć uczestnikom pomocą przez cały okres pobytu w Niemczech. Już w pierwszych dniach nasza firmą partnerska aDEnteuer (www.adenteuer.de) pomoże zaaklimatyzować się na miejscu, poznać okolicę, założyć konto w banku czy zakupić odpowiedni bilet na komunikację miejską.

Praca

W pierwszym dniu pracy będziemy asystować uczestników w procesie podpisywania umowy o pracę z pracodawcą i przygotujemy uczestników do pracy kolejnego dnia. Wszystko po to żeby jak najlepiej i najpewniej czuli się w czasie pracy i pobytu za granicą.

Zwrot podatku po powrocie

Po powrocie do Polski nasza firma partnerską aDEnteuer (www.adenteuer.de) przedłoży szczegółowy przewodnik po procesie odzyskiwania nadpłaconego podatku dochodowego oraz będzie służyć dodatkową pomocą i doradztwem w przypadku pojawiających się w tym procesie problemów i niejasności
Wypełnij formularz

Pierwszy krok!

Już dziś zapewnij sobie pracę na wakacje i wypełnij formularz!
Wypełnij formularz
  • Krok 1 – zapoznaj się z ofertą Rekrutio
  • Krok 2 – wypełnij formularz aplikacyjny
  • Krok 3 – przejdź rozmowę rekrutacyjną
  • Krok 4 – podpisz umowę z Rekrutio i przygotuj się do wyjazdu